Czym są Ogólnopolskie Dni Djembe?

Ogólnopolskie Dni Djembe jest to święto najpopularniejszego instrumentu etnicznego na świecie jakim jest zachodnio-afrykański bęben djembe.
Stworzony w XIII wieku instrument stał się tak ważnym symbolem jakim w latach 60tych była gitara akustyczna – pismo Newsweek( źródło z 15 lipca 2012 roku https://www.highbeam.com/doc/1G1-88770093.html ).
Jest to też święto niemałej społeczności w Polsce, osób które w wolnym czasie w pojedynkę czy też częściej w mniejszych lub większych grupach spotykają się na zajęciach zorganizowanych lub spontanicznych bębniarskich meetingach.

Drum Circle

Drum circle to nowe pojęcie ale coraz częściej spotykane nie tylko w strefie eventów firmowych jako świetna forma team buildingu ale i w życiu codziennym jako nietypowa alternatywa do tradycyjnego spędzania wolnego czasu. W jednym bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i profesji. Nieważny jest status ani kolor skóry. Nie muszą porozumiewać się w tym samym języku ponieważ w tym czasie obowiązuje tylko muzyczny język djembe którego cechą charakterystyczną jest rytm i dobra zabawa.

Święto wszystkich bębniących

Wydarzenie ODD (skrót od Ogólnopolskie Dni Djembe) to także święto dla instruktorów gry na bębnach djembe w całej Polsce. Czyli osób które dbają o propagowanie bębnów djembe w naszym kraju poprzez organizowanie warsztatów gry, koncertów i pokazów artystycznych. Wspólnie integrują się aby ta impreza była zawsze udana. Tworzymy to święto wspólnie razem bo słowo djembe w języku ludu Bambara \”Anke djé, anke bé” znaczy: \”razem w pokoju, w harmonii\”

Na portalu społecznościowym Facebook utworzony został fanpage ODD w którym oprócz szczegółowych informacji na temat warsztatów zamieszczone są zdjęcia i filmy z ubiegłych edycji, oto link do niego https://www.facebook.com/ogolnopolskiednidjembe/

Co rok jest też tworzone na nim wydarzenie w którym można prowadzić dyskusje na temat ODD oraz za pośrednictwem którego można zapraszać znajomych na warsztaty i towarzyszące imprezy w całej Polsce.