Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogólnopolskie Dni Djembe 2019 w Częstochowie

25 października 2019 @ 20:00 CEST

Z okazji piątej już edycji Ogólnopolskich Dni Djembe zapraszamy na imprezę w klimatach czarnego lądu.

Główna ideą tego spotkania jest promocja gry na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych z regionu zachodniej afryki, dlatego też podczas tej nocy nie zabraknie warsztatów gry na bębnach djembe i dundun, zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych, pokazów krótkich filmików edukacyjnych, wspólnie stworzymy drum circle aby wyzwolić moc tych niesamowitych instrumentów a dla osób lubiących wyrażać się w bardziej wolnych formach przygotowaliśmy jam session.

Po części edukacyjnej rozpocznie się impreza muzyczna inspirowana nutą z czarnego lądu. Będzie można więc tańczyć lub dogrywać się do klimatów od disco funku po Hip Hop. A wszystko to w scenerii i wśród deco inspirowanych tych kontynentem.
Mile widziany dress code w “dzikich” klimatach.

Cała impreza jest darmowa a bębny dostępne będą na miejscu.
Data Warsztatów: 25.10.2019
Godzina Warsztatów: 20:00
Miejsce Warsztatów: Pub Szuflada, aleja Tadeusza Kościuszki 18/20, Częstochowa
Link do Wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/2413224685614464/

Organizatorzy

 Etnochowa to stowarzyszenie zrzeszające fanów i miłośników etnicznych instrumentów perkusyjnych z całego świata, które zostało oficjalnie zawiązane we wrześniu 2018 roku, a swoje początki datuje na październik 2015, kiedy to podczas organizacji I Ogólnopolskich Dni Djembe powstała otwarta grupa Akuku! Bębny Częstochowa. Etnochowa inspiruje się ogólnie pojętą muzyką etniczną, jednak nasze aranżacje skupiają się głównie na rytmach zachodnio-afrykańskich oraz orientalnych (Bliski Wschód, północna Afryka). Ważnym elementem towarzyszącym grupie jest idea promocji muzyki etnicznej i instrumentów perkusyjnych, dlatego jej charakter jest otwarty. Każdy chętny może dołączyć do wspólnego grania podczas zajęć lub warsztatów, aby rozpalić swoją wyobraźnię i dołączyć do zespołu.

Szczegóły

Data:
25 października 2019
Czas:
20:00 CEST
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2413224685614464/

Organizator

Mateusz Szkop
Email:
mateusz_szkop@wp.pl

Miejsce

Pub Szuflada w Częstochowie
aleja Tadeusza Kościuszki 18
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
531 308 118