Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dni Djembe 2018 w Szczecinie

6 października 2018 @ 12:00 - 17:30 CEST

| Darmowy

Serdecznie zapraszamy na obchody kolejnej edycji Ogólnopolskich Dni Djembe! Ideą tego święta jest przybliżenie szerszemu gronu odbiorców zjawiska jakim jest BĘBEN DJEMBE i związana z nim kultura. Darmowe warsztaty są dedykowane głównie do osób, które nie miały wcześniej kontaktu z tymi bębnami, ewenttualnie do osób początkujących, nie grających systematycznie, chcących dowiedzieć się czegoś więcej, oraz do osób planujących rozpoczęcie systematycznej nauki, ale równocześnie chcących doświadczyć jak wyglądaja takie zajęcia. Jak sama nazwa wskazuje jest to święto ogólnopolskie, w związku z czym podobne wydarzenia odbywają sie w tym terminie w różnych miastach.

Oto wstępny program naszego wydarzenia:

  • 12:00-13.15 pierwsza grupa warsztatowa (zapisy)
  • 13.30-14.45 druga grupa warsztatowa (zapisy)
  • 15.00-15.45 występ grupy Djembelovers
  • 16.00-17.15 trzecia grupa warsztatowa (zapisy)
  • 17.30 Koniec – zamknięcie muzeum

Zachęcamy również do skorzystania z okazji i zapoznania się ze zbiorami szczecińskiego Muzeum Narodowego, które może sie pochwalic jedną z większych kolekcji afrykanistycznych w Europie!

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY

Warsztat obejmuje podstawy gry na bębnach djembe.
Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Pierwszeństwo mają osoby początkujące, które nie miały wcześniej kontaktu z djembe. Dla pozostałych prowadzę systematyczne zajęcia, na które również serdecznie zapraszam

Muzeum Narodowe w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 3
71-143 Szczecin
Sceneria wystawy pt. “W Afrykańskiej Wiosce”

Kontakt i zapisy:

  • najlepiej fb: Paweł Sasim
  • e-mail : uderzwbeben@gmail.com
  • tel. 508 801 005

Zapraszam serdecznie!
Paweł Sasim
Uderz w Bęben!

Prowadzący

Paweł Sasim

Paweł SasimSwoją przygodę z bębnami afrykańskimi (djembe, dunduny) rozpoczął na początku 2008r wraz z grupą znajomych pod okiem Piotra Burka, członka Czerwonego Drzewa i Manasrytmu, jednych z pierwszych polskich zespołów grających muzykę bębnów wzorowaną na tradycyjnej afrykańskiej. Również dzięki Piotrkowi w 2009r dołączył do grupy Bloco Pomerania, gdzie pod czujnym okiem Rafała Krzanowskiego zaczął naukę gry na surdo – basowym bębnie wykorzystywanym w ulicznej sambie rodem z Rio.

Jest jednym z założycieli grupy Tocomala (słowo zaczerpnięte ze słownika ludu Malinke, które oznacza podróż, dla nich mentalną – muzyczną), która ma na celu skupianie aktywnych szczecińskich bębniarzy, zakochanych w zachodnio-afrykańskich rytmach. W 2011r zaczął naukę u Leszka Wiszniewskiego, jednego z autorytetów tej dziedziny w Polsce, z którym od 2012r współtworzy zespół Afrique Sogue (Słońce Afryki), prezentujący tradycyjne pieśni (M’mharry Sylla/Gwinea), muzykę bębnów oraz taniec afrykański (Szkoła Tańców Etnicznych Justyny Kozłowskiej).

Od początku 2013 roku prowadzi cykliczne warsztaty z gry na bębnach afrykańskich, pierwsza grupa powstała przy okazji współpracy ze studiem tańca Magdaleny Prieditis, a okazjonalne zajęcia zdarzały się już wcześniej.

Stale się doskonali! Do tej pory uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez takich wirtuozów djembe jak: Famoudou Konate, Mansa Camio, Babara Bangoura, Petit Adama Diarra, Harouna Dembele, Adama Biloru Dembele, Thomas Guei, Sana Camara, Karamoko Camara, Amadou Bangura, Moussa Coulibaly, Gaspard Conde, Amadou Balde oraz Jakub Pogorzelski, Paul Grocott, Sylwia Walczak, Jakub Lichwa i Robert Tydrych.

Od 2014 roku zasila skład zespołu Sambal – pionierów samby w Polsce. Został także zaproszony do współtworzenia Bloco X – międzynarodowej grupy sambowej, zrzeszającej sambistów z całej Europy.

W październiku 2015 roku zainicjował w Szczecinie wieczór muzyczny pt W Kręgu Afrykańskich Rytmów, który od 2016 roku, dzięki wsparciu przyjaciół ewoluował do formy 3dniowego Festiwalu Kultury Afrykańskiej – Africa Trip.

W lutym 2018r odbył muzyczną podróż do jednej ze światowych stolic i kolebki muzyki djembe – Conakry w Gwinei (Afryka Zachodnia), gdzie ćwiczył pod okiem miejscowego mistrza djembe, szefa grupy perkusyjnej Baletu Narodowego Gwinei “Bal African” – Mouctara Toure, oraz pierwszego solisty tejże grupy Mohameda Bangoura. Pomału szykuje się do kolejnej podróży do Afryki.

 

Szczegóły

Data:
6 października 2018
Czas:
12:00 - 17:30 CEST
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/251743952018822

Organizator

Paweł Sasim
Telefon:
508 801 005
Email:
uderzwbeben@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/BebnyDjembeSzczecin

Miejsce

Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie
Wały Chrobrego 3
Szczecin, zachodniopomorskie 70-500 Polska
+ Google Map
Telefon:
(+48) 91 4315 200
Strona internetowa:
https://muzeum.szczecin.pl/